MATEŘSKÁ ŠKOLA

PARDUBICE-JESNIČÁNKY, RAISOVA 226

Motto: „Základy naší budoucnosti jsou položeny v našem dětství“

Schůzka s rodiči bude ve čtvrtek 5.9. 2024 od 15.30 hodin  

 

Společná část bude v 1. oddělení, poté budou rodiče ve "svém oddělení", kde dostanou konkrétní informace pro dané oddělení.

Dostanete informace důležité pro nový školní rok:

- plánované aktivity v MŠ, ve třídách

- informace k povinné školní docházce

- kontrola dokumentace o dětech (správnost zapsaných dat v evidenčním listě, ve zmocnění apod.)

- informace k platbám atd.

Budou zodpovězeny i Vaše dotazy.

 

ÚČAST JE NUTNÁ!

(prosíme pouze jeden zákonný zástupce - bez dětí)

 

POZOR: AKCE JSOU PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVÁNY, MIMOŘÁDNĚ MŮŽE DOJÍT I KE ZMĚNĚ !!!

 

Akce ČERVEN 2024

- pondělí 3.6. od 15,30 hodin - pouze kroužek AJ (3.odd.) - besídka AJ

- pondělí 3.6. od 9,30 hodin - všechna oddělení - ukázka výcviku psů  - POZOR ZMĚNA TERMÍNU !!  (původní termín 4.6)

- úterý 4.6. od 15,00 hodin - všechna oddělení - "zábavné sportovní odpoledne s rodiči" - úkoly pro rodiče s dětmi na školní zahradě

- středa 5.6. od 8,00 hodin - pouze 2. a 3. oddělení: výlet do Častolovic (podorbnosti na nástěnce v šatně dětí

- středa 5.6. od 8,00 hodin - pouze 1. oddělení: výlet na Kunětickou horu (podrobnosti na nástěnce v šatně dětí)

- čtvrtek 6.6. od 9,00 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Otřech prasátkách"

- středa 12.6. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Pohádka dračí"

- úterý 18.6. od 9,15 hodin - všechna oddělení - děti (Motýlci) hrají dětem nacvičené představení: "Cirkus"

- středa 19.6. od 9,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo - představení: "Cirkus" (hrají Motýlci pro děti ze ZŠ)

- středa 19.6. od 10,30 hodin - všechna oddělení - zmrzlina na školní zahradě 

- čtvrtek 20.6. od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení (děti odcházející do ZŠ) - rozloučení se školkou (představení hrané dětmi, pasování na školáky, zábavné odpoledne na hřišti u MŠ)

- úterý 25.6. od 10,15 hodin - pouze 1. oddělení - závěrečná lekce: "Sportovní školička"

 

 

Akce KVĚTEN 2024

- čtvrtek 9.5. od 9,30 hodin - pouze 3.oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo - spolupráce, soutěžení, společné plnění úkolů ...

- úterý 14.5. od 8,45 hodin - všechna oddělení - hudební program v MŠ: "Zpívánky"

- úterý 14.5. od 10,15 hodin - pouze 1. oddělení - "Sportovní školička" (1.lekce) - děti musí mít sebou lahvičku s pitím

- středa 15.5. od 15,30 hodin - pouze 1. a 2. oddělení - besídka ke Dni matek

- čtvrtek 16.5. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Lvíček a bolavý zoubek"

- čtvrtek 16.5. od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení - besídka ke Dni matek

- pondělí 20.5. od 8,00 hodin - všechna oddělení - focení (skupinové foto tříd)

- úterý 21.5. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "O velikém šnekovi"

- úterý 21.5. od 10,15 hodin - pouze 1. oddělení - "Sportovní školička" (2.lekce)

- středa 22.5. od 9,15 hodin - všechna oddělení - vzdělávací program. "Dravci"

- pátek 24.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - přednášení programu pro jubilanty v Deltě

- pondělí 27.5. dopoledne - všechna oddělení - sportovní olympiáda pro děti na zahradě MŠ (případně na hřišti u MŠ)

- úterý 28.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva v ZŠ Staňkova: "Den dětí v ZŠ"

- úterý 28.5. od 10,15 hodin - pouze 1. oddělení - "Sportovní školička" (3.lekce)

- středa 29.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návšteva v ekocentru Paleta - vzdělávací program: "Život ve vodě"

 

Akce DUBEN 2024

- od úterý 2.4. do pátku 5.4. průběžně - ve všech odděleních - "Týden domácích mazlíčků" - děti s rodičem mohou přinést do MŠ ukázat svého mazlíčka (dopoledne i odpoledne)

- úterý 2.4. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "O ptačím sněmu"

- středa 3.4. dopoledne - pouze 3. oddělení - návštěva Pohádkové zahrady

- pondělí 8.4. od 10,00 hodin - návštěva v ZŠ Benešovo nám. - prohlídka školy, plnění úkolů společně se škoními dětmi: "Zápis nanečisto"

- úterý 9.3. od 8,30 hodin - všechna oddělení - kino ve stanu v MŠ: "Korálový útes"

- středa 10.4. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva v ZŠ Staňkova: prohlídka školy, nahlédnutí do vyučovací hodiny nižšího ročníku

- středa 10.4. - Den otevřených dveří (bližší informace na nástěnkách v MŠ)

- středa 17.4. dopoledne - pouze 2. oddělení - návštěva Pohádkové zahrady

- pátek 19.4. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Jarní kočička" 

- středa 24.4. dopledne - pouze 1. oddělení - návštěva Pohádkové zahrady

- středa 24.4. odpoledne - pouze 3. oddělení - spaní v MŠ - téma "Čarodějnice" (další informace na nástěnce ve 3. oddělení)

- čtvrtek 25.4. od 10,00 hodin ZRUŠENO - pouze 2. oddělení - vzdělávací program v Deltě: "Tvoření pro maminky"

- pátek 26.4. odpoledne (i po obědě) - všechna oddělení - malování obrázků na chodník s rodiči (akce ke Dni Země)

- pondělí 29.4. dopoledne - pouze 1. a 2. oddělení - "Čarodějnický rej" (v maskách čarodějnic, kouzelníků, strašidel ...)

- úterý 30.4. v 10,45 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Jak vodník Bublina..."

 

Akce BŘEZEN 2024 

- úterý 5.3. od 10,00 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "O rybce"

- středa 6.3.  POZOR - ZMĚNA TERMÍNU: 20.3. odpoledne od 14,30 hodin - všechna oddělení - akce pro tatínky, dědečky... (případně maminky) "Stavíme s tátou"

- úterý 19.3. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Africké pohádky"

- středa 20.3. dopoledne - všechna oddělení - akce pro děti v MŠ: "Vítání jara"

- čtvrtek 21.3. dopoledne - pouze 2. oddělení - akce pro děti - výroba truhlíku (práce s truhlářem) ZRUŠENO !

- pátek 22.3. dopoledne - pouze 3. oddělení - akce pro děti - výroba truhlíku (práce s truhlářem) ZRUŠENO !

 

Akce ÚNOR 2024

- čtvrtek 1.2. od 9,00 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Tři příběhy"

- čtvrtek 1.2. - jen přihlášené děti - náhradní lekce lyžování (za 4.1.)

- úterý 6.2. dopoledne - pouze 3. oddělení - poslední lekce plavání

- úterý 6.2. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 4. návštěva solné jeskyně

- čtvrtek 8.2. - jen přihlášené děti - náhradní lekce lyžování (za 11.1.)

- úterý 13.2. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 5. návštěva solné jeskyně

- úterý 13.2. dopoledne - pouze 2. oddělení - účast na masopustním průvodu na Dukle

- čtvrtek 15.2. dopoledne - všechna oddělení - karneval v MŠ - dejte dětem masky (představení masek, tanec masek, soutěže, drobné odměny)

- pátek 16.12. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "O Popelce"

- pondělí 19.2. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Africké pohádky" (= náhradní termín)

- úterý 20.2. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 6. návštěva solné jeskyně

- čtvrtek 22.2. dopoledne - pouze 3. oddělení - návštěva hvězdárny v HK (společně s dětmi ze ZŠ Benešovo) - odchod z MŠ v 7,20 hodin

- úterý 27.2. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 7. návštěva solné jeskyně

- středa 28.2. dopoledne - pouze 3. oddělení - návštěva Lumpária - odchod z MŠ v 8,20 hodin

- čtvrtek 29.2. dopoledne - pouze 3. oddělení - sportovní dopoledne v ZŠ Staňkova (spolupráce se ZŠ Staňkova)

 

Akce - LEDEN 2024

- čtvrtek 4.1. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - 1. lekce lyžování v Hlinsku

- středa 10.1. od 10,00 hodin - všechna oddělení - pohádka v MŠ: "Zimní radovánky"

- úterý 16.1. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 1. návštěva solné jeskyně (celkem bude 8 návštěv - úterky do 5.3.)

- pátek 19.1. od 8,30 hodin - všechna oddělení - pohádka v MŠ: "O princezně solimánské"

- úterý 23.2. od 10,00 hodin  - pouze 1. oddělení - 2. návštěva solné jeskyně

- úterý 30.1. od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - 3. návštěva solné jeskyně

- středa 31.1. od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - přednes kulturního programu pro jubilanty v Deltě (spolupráce s ÚMO V.)

 

Akce - PROSINEC 2023

- pátek 1.12. dopoledne - všechna oddělení - návštěva Mikuláše s čertem ze ZŠ Staňkova

- pondělí 4.12. dopoledne - všechna oddělení - Mikulášská nadílka v MŠ

- středa 6.12. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "O Peciválovi"

- čtvrtek 7.12. od 10,00 hodin - pouze 2. oddělení - tvořivý program v DDM Delta: "Betlém"

- čtvrtek 7.12. od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - přednes kulturního programu pro jubilanty v DDM Delta

- pondělí 11.12. dopoledne - všechna oddělení - zdobení vánočních stromečků na školní zahradě s dětmi 

- středa 13.12. dopoledne - pouze 3. oddělení - zpívání koled s dětmi ze ZŠ Staňkova

- středa 13.12. od 14.45 hodin - pouze 2. oddělení - vánoční tvoření pro děti a rodiče s truhlářem, zpívání koled 

- čtvrtek 14.12. od 10,45 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Jak čerti vařili"

- čtvrtek 14.12. od 14,45 hodin - pouze 3. oddělení - vánoční tvoření pro děti a rodiče s truhlářem, zpívání koled

- pondělí 18.12. dopoledne - pouze 3. oddělení - vánoční nadílka pod stromečkem pro děti

- pondělí 18.12. od 14,45 hodin - pouze 1. oddělení - vánoční tvoření pro děti a rodiče s truhlářem, zpívání koled

- úterý 19.12. dopoledne - pouze 1. a 2. oddělení - vánoční nadílka pod stromečkem pro děti

- středa 20.12. od 8,30 hodin - všechna oddělení - minizoo na školní zahradě: "Vánoční betlém se zvířátky"

 

Akce - LISTOPAD 2023

- středa 8.11. od 9,30 - pouze 3.oddělení - beseda s policií "Jak se chovat, když ..."

- pátek 10.11. od 8,00 hodin - všechna oddělení -příjezd sv. Martina na školní zahradě

- pondělí 13.11. od 8,00 hodin - všechna oddělení - individuální focení dětí: Vánoční foto

- pondělí 20.11. dopoledne od 9,00 hodin - všechna oddělení - kontrola zraku dětí: "zrakový screening" 

- úterý 21.11. od 9,45 hodin - pouze 3. oddělení - 1. hodina plavání

- středa 22.11. od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadelní představení v MŠ: "Máša, Míša a Vánoce" 

- středa 22.11. dopoledne - pouze 3. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo

- pátek 24.11. od 8,30 - všechna oddělení - hudební představení: "Putování za Betlémskou hvězdou"

- středa 29.11. dopoledne - pouze 2. a 3. oddělení: vánoční výlet do Třebechovic - odjezd v 8,00 hodin od MŠ

- čtvrtek 30.11. od 14,45 do 16,15 hodin - všechna oddělení: Odpoledne otevřených dveří (pro věřejnost)

 

Akce - ŘÍJEN 2023

- středa 4.10. dopoledne od 10.00.hodin - pouze 3.oddělení - vzdělávací program v ekocentru paleta: "Pečení brambor"

- pondělí 9.10. dopoledne od 8,30 hodin - všechna oddělení - divadlo v MŠ: "Drak co na kytaru hrál"

- čtvrtek 12.10. dopoledne od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - přednes kulturního programu pro jubilanty v DDM Delta (spolupráce s ÚMO 5)

- středa 18.10. dopoledne - odjezd v 8,00 od MŠ - pouze 2. a 3. oddělení - výlet na zámek do Choltic

- středa 18.10. odpoledne od 14,45 hodin - pouze 1. oddělení - akce s rodiči v MŠ: "Bramborování" - ochutnávka, tvoření, tisk bramborovými tiskátky

- čtvrtek 19.10. dopoledne - pouze pro 2. oddělení - vzdělávací akce v DDM Delta na Dukle: Dílničky

- úterý 24.10. dopoledne - pouze 2. a 3. oddělení: poslední lekce sportovní školičky

- středa 25.10. odpoledne od 14,45 hodin - všechna oddělení - tvořivé odpoledne: "Dýňování" - tvoření z dýní (přinesených z domova), tvoření z přírodnin, ochutnávka, zábavné úkoly pro děti

- pondělí 30.10. dopoledne - pouze pro 2. oddělení - projektový den v MŠ s truhlářem: Výroba krmítka

 

Akce - ZÁŘÍ 2023

- úterý 12.9. dopoledne - pouze 2. a 3. oddělení: sportovní školička (děti mají mít sportovní oblečení, lahvičku s pitím) - každé úterý celkem 7 lekcí do 24.10.

- střreda 13.9. od  8,30 hodin - všechna oddělení - divadlo v MŠ: "Hrnečku vař"

- pondělí 18.9. odpoledne od 14,30 hodin - kroužek AJ (pouze pro přihlášené děti 3. odd.) - 1. lekce

- středa 27.9. dopoledne od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva v ZŠ Noe: "Den předškoláka"

 

Akce -ČERVEN 2023

- čtvrtek 1.6. dopoledne - sportovní dopoledne v MŠ (3. odd v ZŠ Staňkova) - oslava MDD

- pondělí 5.6. od 8,45 hodin - divadelní představení v MŠ: "Muzikantský rok"

- pondělí až pátek 5. - 9.6. ve všech odděleních: Týden mazlíčků (děti mohou se svými mazlíčky seznámit ostatní ve třídě - psi, kočky, morčata, želvy ...)

- středa 7.6. dopoledne - pouze 3. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. (společné aktivity na školní zahradě, při nepříznivém počasí ve třídě) + zmrzlina

- středa 7.6. dopoledne - všechna oddělení jdou na zmrzlinu !!! (v případě nepříznivého počasí bude náhradní termín)

- pondělí 12.6. od 10,00 hodin - vzdělávací program - ukázka výcviku psů (vyhledávání předmětů, poslušnost, obrana)

- pondělí 12.6. odpoledne  od  15.30 hodin - pouze děti z kroužku AJ (3. oddělení) - "anglická besídka" (ukázka práce dětí v kroužku) 

- úterý 13.6. - zápis do MŠ pro děti UK

- úterý 20.6. od 15,45 hodin - pouze 3. oddělení - rozloučení s MŠ (pasování na školáky, pohádka ..) - POZOR ZMĚNA TERMÍNU (původně byl: 21.6.)

- čtvrtek 22.6. od 8,30 hodin - divadelní představení v MŠ: "O statečném kapitánu Ploutvičkovi"

 

Akce - KVĚTEN 2023

- úterý 2. nebo středa 3.5. od 10 hodin - poze 3. oddělení - program předvedený dětmi ze ZŠ Staňkova v KD Dukla: "Akademie" (termín bude upřesněn)

- čtvrtek 4.5. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - 1.lekce bruslení v Chrudimi - odjezd v 7,40 hodin

- úterý 9.5. od 8,00 hodin - společné foto tříd

- úterý 9.5. od 10 hodin - vzdělávací program: "Co umí pes" (ukázka výcviku psů)

- úterý a středa 9. a 10.5. - zápis do MŠ

- středa 10.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Život u vody"

- středa 10.5. od 15,30 hodin - pouze 1. oddělení: besídka ke Dni matek

- čtvrtek 11.5. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - bruslení

- čtvrtek 11.5. od 15,30 hodin - pouze 2. oddělení: besídka ke Dni matek

- úterý 16.5. od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení: besídka ke Dni matek

- středa 17.5. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - bruslení

- čtvrtek 18.5. dopoledne - pouze 3. oddělení - naučná vycházka do zahrádkářské kolonie

- úterý 23.5. od 8,30 hodi - divadelní představení v MŠ: "Kapitán Ploutvička" (zrušeno - náhradní termín: 22.6.)

- středa 24.5. ve 14,30 hodin - slavnostní otevření výstavy: "Zpátky do minulosti" (účast zástupců ÚMO Pardubice 5 a zřizovatele), následuje"Zábavmé odpoledne" na školní zahradě

- čtvrtek 25. a pátek 26.5. - od 14,00 do 17,00 hodin - pro veřejnost otevřena výstava "Zpátky do minulosti"

- čtvrtek 25.5. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - poslední lekce bruslení

- od pondělí 29.5. dopoledne - Týden dětské radosti - zábavné a soutěžní činnosti v rámci Dne dětí (závody, soutěže, odměny...)

- úterý 30.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - kulturní program pro důchodce v DDM Delta

- středa 31.5. dopoledne - školní výlet do malé ZOO Bítovany, děti musí být do 7,30 v MŠ (odjezd z ulice Chrudimská - autobusy nezajedou k MŠ) - bližší informace na nástěnkách v šatně dětí v MŠ

 

Akce - DUBEN 2023

- úterý 4.4. od 10,45 hodin - divadelní představení v MŠ: "V říši skřítků a víl"

- středa 12.4. od 9,00 hodin - divadelní představení v MŠ: "Znáte Kačenku?"

- středa 12.4. od 16,00 hodin - pouze 3. oddělení - spaní v MŠ: Indiánský program (děti zůstanou v MŠ, rodiče si je vyzvednou až ve čtvrtek odpoledne)

- pondělí 17.4. - ve všech pardubických MŠ "zápis na prázdniny" (7,00 - 16,00 hod.), žádosti jsou na stránkách příslušné MŠ

- úterý 18.4.od 9,00 hod. - pouze 3.oddělení - v ateliéru E.Novozámské - tvořivý program na téma: "Malý princ"

- středa a čtvrtek 19. a 20.4. - zápis do ZŠ

- pátek 21.4. - dopoledne - oslava Dne Země - ekologické činnosti s dětmi

                     - odpoledne - kreslení křídami na chodníčky na zahradě a před MŠ - společné obrázky rodičů s dětmi

- čtvrtek 27.4. dopoledne - zábavné dopoledne pro děti v MŠ. Čarodějnický rej (dejte dětem masku čarodějnice, kouzelníka, upíra ....)

 

Akce - BŘEZEN 2023

- středa 1.3. od 9,30 hodin - divadelní představení v MŠ: "Neposlušná kůzlata"  !!!! PŘEDSTAVENÍ PŘESUNUTO NA 20.3.!!!!!

- čtvrtek 2.3. od 10,00 hodin - pouze 3.oddělení - kulturní program pro důchodce v DDM Delta

- středa 15.3. dopoledne, odjezd v 8,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva Lumpária (v batůžku: náhradní tričko a dobře zavřenou láhev s pitím)

- čtvrtek 16.3. dopoledne od 10,00 hodin - pouze 1. oddělení - "sportovní školička" (7 lekcí - každý čtvrtek)

- pondělí 20.3. od 9,30 hodin - divadelní představení v MŠ: "Neposlušná kůzlata" (náhrada za 1.3.)

- úterý 21.3. dopoledne - akce s dětmi: Vítání jara 

- středa 22.3. od 14,30 hodin - ve všech odděleních - akce pro tatínky, dědečky...: Stavíme s tátou (stavění z konstruktivních stavebnic a hraní s dětmi - hlavně pro tatínky)

- pátek 24.3. dopoledne  - pouze 3. oddělení - návštěva dopravního hřiště na Dukle

- pondělí 27.3. od 8,45 hodin - divadelní představení v MŠ: "Na našem dvorečku"

- úterý 28.3. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva v ZŠ Benešovo: "Zápis nanečisto"

- středa 29.3. v průběhu dne: Den otevřených dveří (pro zájemce o přihlášení do naší MŠ v příštím školním roce)

- čtvrtek 30.3. od 14,45 hodin - akce pro rodiče s dětmi: "Jarní tvoření" (ve všech odděleních) 

 

Akce - ÚNOR 2023

- středa 1.2. dopoledne - karneval dětí v MŠ - ve všech odděleních se bude tančit, soutěžit, dělat přehlídku masek ... - dejte dětem karnevalovou masku!

- pátek 3.2. - v MŠ je omezený provoz - děti budou v 1. oddělení (je nahlášen menší počet dětí) - v ZŚ jsou pololetní prázdniny

- středa 8.2. od 9,30 hodin - divadelní představení v MŠ: "Opejskovi"

- středa 15.2. od 9,15 hodin - pouze 3.oddělení - vzdělávací program: "Policie"

- pondělí 20.2. od 9,00 hodin - divadelní představení v MŠ: "Dlouhý, Śiroký a Bystrozraký"

- středa 22.2. - pouze 3.oddělení - výlet do hvězdárny v HK - odchod z MŠ v 8,00 hodin (výlet je společný s dětmi za ZŠ Benešovo nám.)

- úterý 28.2. - jen 1. oddělení - poslední návštěva solné jeskyně

 

Akce - LEDEN 2023

- úterý 3.1. - pouze 3. oddělení - jdeme plavat!

- čtvrtek 5.1. - pouze pro přihlášené děti - 1. lekce lyžování v Hlinsku - odjezd od MŠ v 7,30 hodin

- úterý 10.1. - pouze 1. oddělení - 1. lekce v solné jeskyni - odchod z MŠ po 8,30 hodin (celkový počet lekcí: 8) - sebou batůžek s pitím + teplé ponožky

- středa 11.1. od 9,00 hodin - vzdělávací program pro děti v MŠ: "Noční život zvířat" - ZRUŠENO PRO NEMOC LEKTORA

- úterý 17.11. - začínají HRÁTKY pro děti, které přjdou k zápisu v květnu 2023 (v 1. oddělení od 14,45 do 15,30 hodin)

- středa 18.11. od 10,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Zlatovláska"

- pondělí 23.1. od 8,45 hodin - hudební představení pro děti v MŠ: "Já jsem muzikant"

- čtvrtek 26.1. - pouze pro přihlášené děti - poslední lyžování

- úterý 31.1. - ouze 3. oddělení - poslední plavání

 

Akce- PROSINEC 2022

- pondělí 5.12. od 10,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Jak se anděl potkal s čertem"

- pondělí 5.12. od 11,00 hodin - Mikulášská nadílka pro děti v MŠ

- pátek 9.12. od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - poslech koled před ZŠ Staňkova (zpívá sbor ZŠ)

- pondělí 12.12. od 9,00 hodin - pouze 3. oddělení: návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. v MŠ (společný vánoční program - koledy, tvoření, pohádka)

- pondělí 12.12. od 15,00 hodin - pouze 1. oddělení: vánoční tvoření s rodiči, koledy

- úterý 13.12. od 15,00 hodin - pouze 2. oddělení: vánoční tvoření s rodiči, koledy

- středa 14.12. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení: kulturní program pro důchodce v DDM Delta

- středa 14.12. od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení: vánoční besídka pro rodiče (pásmo písní, básní, koled atd.)

- čtvrtek 15.12. dopoledne - pouze 2. a 3. oddělení: vánoční výlet do Slatiňan, odjezd od MŠ v 8,00 hodin

- pondělí 19.12. dopoledne - vánoční nadílka pro děti v MŠ

 

Akce - LISTOPAD 2022

- úterý 1.11. od 9,00 hodin - pouze 3. oddělení: návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. v MŠ (seznámení dětí, společný program)

- středa 9.11. od 8,00 hodin - příjezd svatého Martina do MŠ (akce na školní zahradě - děti se mohou projet na koni)

- úterý 15.11. od 10,45 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Strach má velké oči"

- úterý 22.11. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení: plavání v lázních Na Olšinkách (1. lekce)

- pondělí 28.11. od 8,30 hodin - pouze 3. oddělení - divadelní představení ve VČD (malá scéna): "Jak se Honza učil bát"

- středa 30.11. od 8,00 hodin - vánoční fotografování dětí

- středa 30.11. odpoledne od 14,45 do 16,15 hodin: Odpoledne otevřených dveří - zveme všechny příznivce na návštěvu školky!

 

Akce - ŘÍJEN 2022

- středa 12.10. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení: ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Pečení brambor"

- čtvrtek 13.10. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení: kulturní program pro důchodce v DDM Delta

- středa 19.10. dopoledne - "Duchařský rej" - soutěžení, tanec, přehlídka duchařských masek 

- středa 19.10. od 14,45 do 16,15 hodin na školní zahradě: Dýňování a jablíčkobraní ve školce" - akce s rodiči

- čtvrtek 20.10. od 10,15 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Děda Listnáč a skřítek Kvítek"

- pátek 21.10. od 8,00 hodin - zraková prevence v MŠ (dejte dětem zdravotní průkaz)

- pondělí 24.10. od 9,30 hodin - vzdělávací program v MŠ: "Zvířátka" (Duo Eden)

 

Akce - ZÁŘÍ  2022

- středa 7.9. odpoledne od 15,30 hodin - schůzka rodičů

- středa 21.9.  od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "O Smolíčkovi a Budulínkovi"

 

 

 

Akce - ČERVEN 2022

- pondělí 30.5. až pátek 3.6. - Týden dětské radosti v MŠ - program: soutěž obrázků, "zlatý slavík", sportovní klání a pohybové hry, školní výlet, odpoledne s rodiči atd.

- středa 1.6. dopoledne - pouze 1. a 2. oddělení: sportovní soutěžení dětí : "Školková olympiáda"

- středa 1.6. dopoledne - pouze 3. oddělení: oslava Dne dětí - zahradní slavnost (porádáno rodiči doma na zahradě)

- čtvrtek 2.6. od 9,00 hodin - pouze 1. oddělení: turistický výlet do lesoparku na Dukle (stopovaná s úkoly, hledání pokladu)

- pondělí 6.6. od 10,45 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "V říši skřítků, víl a obrů"

- úterý 7.6. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Nesvítíme zbytečně"

- úterý 7.6. od 8,00 hodin - pouze 1. a 2. oddělení - výlet do Apolenky do Spojila (vzdělávací program "Kdo žije na farmě?", prohlídka zvířat)

- středa 22.6. odpoledne od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení - Rozloučení s MŠ pro děti, které odcházejí do ZŠ, a pro rodiče (program předvedený dětmi, pasování školáků, drobné dárky, občerstvení) 

- čtvrtek 23.6. dopoledne - jdeme s dětmi na zmrzlinu (všechny děti)

- pondělí 27.6. od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v DDM Delta - spoupráce s ÚMO Pardubice 5

 

Akce - KVĚTEN 2022

- úterý 3.5. od 15,30 hodin - pouze 3. oddělení: Besídka ke Dni matek

- středa 4.5. od 15,30 hodin - pouze 2. oddělení: Besídka ke Dni matek

- čtvrtek 5.5. od 10,30 hodin - divadelní představení s ekologickým námětem pro děti v MŠ: "S divadlem na cestě k přírodě"

- pondělí 9.5. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Živá voda"

- pondělí 9. a úterý 10.5. v MŠ - zápis nových dětí do MŠ

- středa 11.5. dopoledne cca od 8,30 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva Lumpária (děti by měly mít v batůžku na převléknutí tričko a pití v lahvičce)

- středa 11.5. od 15,30 hodin - pouze 1. oddělení: Besídka ke Dni matek

- pondělí 16.5. od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Dárek pro maminku"

- úterý 24.5. od 9,00 hodin - focení dětí v MŠ - skupinové foto

- středa 25.5. odjezd autobusu od MŠ v 8,00 hodin - pouze 2. a 3. oddělení - školní výlet za Slatiňany: rozhledna Chlum (plnění úkolů v lese, stavění domečků, hledání pokladu)

- pondělí 30.5. dopoledne od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva školní družiny ZŠ Staňkova - program pro předškoláčky

- úterý 31.5. od 9,30 hodin - ukázka výcviku služebních psů v MŠ (poslušnost, obrany) 

- úterý 31.5. od 14,30 hodin - zábavné odpoledne s rodiči na školní zahradě - soutěže pro rodiče s dětmi, plnění úkolů, kreslení na chodník ...

 

Akce - DUBEN 2022

- pondělí 4.4. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva ZŠ Staňkova: ukázková hodina v 1. třídě

- středa 6.4. dopoledne od 10,00 hodin - jen 3. oddělení - návštěva ZŠ Benešovo - spoupráce s dětmi z 1. a 9. třídy: "zábavná škola"

- čtvrtek 7.4. dopoledne od 9,00 hodin - divadelní představení v MŠ: "Jak šel Slávek kolem světa"

-úterý 12.4. od 14,45 hodin - jarní tvoření s rodiči (v jednotlivých odděleních)

- čtvrtek 14.4. - oddělení budou spojena dle počtu nahlášených dětí - v ZŠ velikonoční prázdniny

- úterý 19.4. od 10,30 hodin - vzdělávací program pro děti "Dravci" - v případě pěkného počasí na hřišti vedle MŠ

- středa 20.4. od 10,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Kuře Cupity"

- středa 20. a čtvrtek 21.4. - v ZŠ zápis do 1. třídy

- čtvrtek 21.4. - Den otevřených dveří v MŠ ( dopoledne 9,00 - 11,00 a odpoledne 14,30 - 16,30 hodin)

- středa 27.4. - od 10,00 - pouze 3. oddělení - ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Jak se dělá papír"

- čtvrtek 28.4. dopoledne v 1. a 2. oddělení, odpoledne ve 3. oddělení - Čarodějnický rej - dejte dětem masku (čaroděje, ježibaby, upíra, ducha, kostlivce apod.), budou čarodějnické soutěže, tanec, odměny

- čtvrtek 28.4. - pouze 3. oddělení: spaní v MŠ (večerní program) - podrobnější informace budou na dveřích cca týden předem

 

Akce - BŘEZEN 2022

- pondělí 14.3. od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Jaro s čápem"

- pondělí 21.3. dopoledne - vítání jara na školní zahradě

- úterý 22.3. dopoledne od 9,00 hodin - vzdělávací program pro děti: "Smysly zvířat" (návštěva z obory Žleby) - NÁHRADA za 22.2.

- středa 23.3. od 10,00 hodin - pouze 3. oddělení - ekocentrum Paleta - vzdělávací program: "Třídění v kostce"

- čtvrtek 24.3. dopoledne - pouze 2. a 3. oddělení - výlet do Hradeckých lesů (naučná stezka, rytířské hradiště...) - ODJEZD V 8,00 hodin od MŠ

- úterý 29.3. od 15.00 hodin - ve všech odděleních "Stavíme s tátou" - společné tvoření dětí a tatínků (dědečků apod.) z konstruktivních stavebnic

- čtvrtek  31.3. od 10,30 hodin - pouze 3. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v DDM Delta (spolupráce s ÚMO V.)

 

Akce - ÚNOR 2022

- úterý 1.2. dopoledne - pouze 3. oddělení - poslední lekce plavání - ZRUŠENO !!! z důvodu karantény

- čtvrtek 3.2. dopoledne - pouze přihlášené děti - poslední lekce lyžování v řádném termínu + náhradní lyžování za 6.1. bude 11.2.

- pátek 4.2. - oddělení budou spojena dle počtu nahlášených dětí - v ZŠ jsou pololetní prázdniny

- středa 9.2. dopoledne od 8,45 hodin - divadelní představení pro děti z MŠ: "O Peciválovi"

- čtvrtek 10.2. - pouze 3. oddělení - náhradní plavání - ODJEZD od MŠ v 7,45 hodin !!!

- pátek 11.2. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - náhradní lyžování za 6.1.

- středa 16.2. dopoledne od 10,00 hodin - divadelní představení pro děti z MŠ: "Bubáci na hradě Strachově" - ZRUŠENO!!! z důvodu karantény

- čtvrtek 17.2. dopoledne - Karneval pro děti v MŠ - soutěže a hry, přehlídka masek, karnevalový tanec, drobné odměny

- úterý 22.2. dopoledne od 9,00 hodin - vzdělávací program pro děti: "Smysly zvířat" (návštěva z obory ve Žlebech) - ZRUŠENO!! (z technických důvodů nedorazili, bude dojednán nový termín) 

- pátek 25.2. dopoledne - pouze 2.oddělení - masopustní průvod na Dukla (pořádáno ÚMO V.)

- ponělí 28.2. až pátek 4.3. oddělení budou spojena dle počtu nahlášených dětí - v ZŠ jsou jarní prázdniny

 

Akce - LEDEN 2022

- čtvrtek 6.1. dopoledne - pouze pro přihlášené děti - 1. lekce lyžování (odjezd od MŠ v 7,25 hodin)

- pondělí 31.1. dopoledne od 8,15 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Pohádka dračí aneb trable s princeznou" - ZRUŠENO!!! z důvodu karantény

 

Akce v mateřské škole - PROSINEC 2021

- pátek 3.12. dopoledne od 9,00 hodin - mikulášská nadílka v MŠ - vzhledem k epidemiologické situaci přijde "náš" Mikuláš z MŠ 

- středa 8.12. dopoledne od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ - pásmo pohádek - naše paní učitelky hrají dětem

- čtvrtek 9.12. dopoledne od 8,00 hodin - pouze 2. a 3.oddělení - výlet na vánoční zámek do Nechanic - ZRUŠENO!!! - zámek zrušil vánoční prohlídky 

- čtvrtek 9.12. dopoledne - odchod z MŠ v 8,00 hodin - NÁHRADNÍ PROGRAM pouze pro 3. odd. - návštěva výstavy na pardubickém zámku "Vánoční zvyky včera a dnes" a procházka v zámeckém areálu "Ježíškova cesta"

- vánoční besídky pro rodiče - ZMĚNA!!! :

     1. odd. Berušky - úterý 14.12. dopledne - zdobení stromečku před MŠ s dětmi (bez rodičů)

     2. odd. Včeličky - pondělí 13.12. dopoledne - zdobení stomečku před MŠ s dětmi (bez rodičů), rozeslání vánočního videopřání rodičům

     3. odd. Motýlkové - úterý 14.12. od 16.00 hodin - zdobení vánočního stromku u pergoly s rodiči, společné zpívání koled - každý přinese alespoň jednu doma vyrobenou vánoční ozdobičku na stromek (ne z papíru) a společně ozdobíme vánoční stormek na zahradě MŠ

- středa 15.12. dopoledne - vánoční nadílka pro děti MŠ (dárky pod stromečkem)

 

Akce v mateřské škole - LISTOPAD 2021

- pondělí až středa 1. až 3.11. dopoledne - pro všechny děti v jednotlivých odděleních: "Dýňování" - pečení dýňových sušenek, vytváření dýňových výrobků a výzdoby, dlabání a společné zdobení dýně, ochutnávka sušenek a dýňové polévky atd. (tentokrát v MŠ bez rodičů - pouze s dětmi), výstavka před MŠ - donesení výrobku z přírodnin z domu - práce dítěte s rodičem (panáčci, zvířátka, strašáci ... z dýní, ale i z brambory, polínka apod.)

- středa 3.11. dopoledne od 9,15 hodin - pro všechny děti v jednotlivých odděleních: "duchařský rej" (soutěže pro děti, tancování v kostýmech, odměny ...) - DEJTE DĚTEM KOSTÝM !! (duch, kostlivec, upír apod.)

- středa 10.11. dopoledne od 8,00 hodin - "příjezd sv. Martina" na zahradu MŠ, hledání podkoviček, poklad pro děti

- pátek 12.11. dopoledne od10,45 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Jak čerti vařili"

- pondělí 15.11. dopoledne od 9,00 hodin - vzdělávací program: "Pochop přírodu - vlci"

- úterý 23.11. dopoleden od 10,30 hodin - pouze pro 3. oddělení - první lekce plavání (podrobnější informace budou cca 1 týden předem na nástěnce v šatně dětí)

- čtvrtek 25.11. dopoledne od 8,00 hodin - individuální fotografování dětí - "vánoční foto" - prosíme rodiče v případě zájmu o vrácení kartičky s požadavkem na fotku

- čtvrtek 25.11. dopoledne od 9,00 hodin - pouze pro 3. oddělení - projektový den: "Dílna jako u dědy" - seznámení s nářadím a prací v dílně

- pondělí 29.11. dopoledne od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ - začátek adventu: "Vánoce s pejskem"

 

Akce v mateřské škole - ŘÍJEN 2021

- pondělí 4.10. odpoledne - pouze 3. oddělení - přihlášené děti: první lekce Angličtiny

- úterý 5.10. dopoledne od 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: "Znáte Kačenku"

- čtvrtek 7.10. dopoledne - pouze 3. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v KD Dukla (pro ÚMO V.) 

- středa 20.10.dopoledne od 9,00 hodin - pouze 3. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo - společné plnění úkolů na hřišti u MŠ a na školní zahradě

- čtvrtek 21.10. dopoledne - pouze 3.oddělení - výlet na stré město a zámek - návštěva programu ve Východočeském muzeu: "Jen dva prstíčky tam strčíme..." (doprava do města a zpět bude objednaným autobusem nikoli MHD) - AKCE ZRUŠENA!!!!! pro velkou nemocnost dětí

- UPOZORNĚNÍ: čtvrtek 28.10. - státní svátek,  27. a 29.10. jsou v ZŠ podzimní prázdniny 

Upozornění pro rodiče!!

O letních prázdninách bude naše MŠ uzavřena od 8.7. do 16.8. 2024

 

Na začátku července a na konci srpna bude prázdninový provoz (děti budou spojovány dle aktuálního počtu do jednoho až dvou oddělení). V celém areálu bude v době prázdnin probíhat údržba a generální úklid veškerých prostor a zařízení.

Celkový přehled uzavření všech pardubických mateřských škol o letních prázdninách 2024 si můžete prohlédnout:

zde

 

Přejeme všem krásné prázdniny!!