MATEŘSKÁ ŠKOLA

PARDUBICE-JESNIČÁNKY, RAISOVA 226

Motto: „Základy naší budoucnosti jsou položeny v našem dětství“

 

Akce v mateřské škole - PROSINEC 2019

- středa 4.12. dopoledne od 7,30 hodin - pouze III. oddělení - ateliér: program S tradicemi k Betlému

- středa 4.12. odpoledne od 14,45 do 16,15 hodin - Odpoledne otevřených dveří (přivítají Vás všechny oddělení)

- pondělí 9.12. dopoledne od 9,15 hodin - pouze III. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. v MŠ - pohádka hraná učitelkami "Vánoční"

- středa 11.12. dopoledne od 10,15 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Andělská pohádka

- středa 11.12. odpoledne od 15,00 hodin - pouze II. oddělení - Vánoční tvořivé odpoledne s rodiči

- čtvrtek 12.12. dopoledne od 8,00 hodin - pouze pro II. a III. oddělení - vánoční výlet: Třebechovické betlémy

- pondělí 16.12. dopoledne - všechny oddělení - vánoční nadílka pro děti MŠ

- úterý 17.12. odpoledne od 15,00 hodin - pouze I. oddělení - Vánoční tvořivé odpoledne s rodiči

- středa 18.12. odpoledne od 15,30 hodin - pouze III. oddělení - Vánoční besídka pro rodiče

 

 

 

Akce v mateřské škole - LISTOPAD 2019

- pondělí 4.11. dopoledne cca od 9,00 hodin - všechna oddělení - "duchařský rej" pro děti v MŠ (tanec, soutěže, odměny...) - DEJTE DĚTEM KARNEVALOVÝ KOSTÝM !!! (př.: duch, strašidlo, upír, kostlivec apod.)

- středa 6.11. odpoledne  od 14,45 do 16,15 hodin - jen I. oddělení - tvořivé odpoledne s rodiči - "bramborové odpoledne"

- úterý 12.11. dopoledne od 8,00 hodin - všechna oddělení  - "Svatý Martin" v MŠ (na školní zahradě)

- pondělí 18.11. dopoledne od 8,15 hodin - pouze III. oddělení - integrační centrum Kosatec (poznávací program)

- středa 20.11. dopoledne v 9,00 hodin - pouze III. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. v MŠ (společný program dětí - seznámení)

- čtvrtek 21.11. dopoledne od 10,15 hodin - všechna oddělení - vánoční focení

- pondělí 25.11. dopoledne v 9,30 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: O hloupých čertech

- úterý 26.11. dopoledne od 10,30 hodin - pouze III. oddělení - 1. lekce plavání

- středa 27.11. dopoledne od 9,00 hodin - všechna oddělení - oční screening v MŠ

- čtvrtek 28.11. dopoledne od 10,30 hodin - představení Východočeského kvinteta v MŠ: Jak šli muzikanti do světa

 

Akce v mateřské škole - ŘÍJEN 2019

- úterý 1.10. dopoledne od 10,00 hodin - pouze III. oddělení - oprogram v ekocentru Paleta: Pečení brambor

- středa 2.10. odpoledne  od 14,45 do 16,15 hodin - jen II. oddělení - tvořivé odpoledne s rodiči - "skřítci podzimníčci"

- pondělí 7.10. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: O veliké řepě

- úterý 8.10. dopoledne v 10,30 hodin - část dětí ze III. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v KD Dukla (pro ÚMO V.)

- úterý 15.10. dopoledne odjezd v 8,00 hodin - pouze II. a III. oddělemí - výlet: záchranná stanice Pasíčka

- pondělí 21.10. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: O neposlušných kůzlátkách

- středa 23.10. odpoledne od 14,45 do 16,15 hodin - VŠECHNA oddělení - tvořivé odpoledne s rodiči - "dýňování"

- UPOZORNĚNÍ: pondělí 28.10. - státní svátek,  29. a 30.10. jsou v ZŠ podzimní prázdniny

 

Akce v mateřské škole - ZÁŘÍ 2019

- pondělí 16.9. dopoledne v 8,45 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: O myšce Lojzičce

- pátek 20.9. dopoledne od 10,15 hodin - pouze III. oddělení - začíná: Sporotvní školička

- čtvrtek 26.9. dopoledne od 10,30 hodin - pouze III. oddělení - návštěva v ZŠ Noe - "Den předškoláka"

 

 

 

 

Akce v mateřské škole - ČERVEN 2019

- pondělí 3.6.dopoledne - pouze I. a II. oddělení - výlet do Licibořic: Babiččin dvoreček

                                       - pouze III. oddělení - výlet do hardeckých lesů: Rytířský hrad

- pondělí - pátek 3. - 7.6. - většinou dopoledne: Týden dětské radosti v MŠ (soutěže na zahradě ve sportování, v kreslení, dopolední výlet, čtvrtek 6.6. zmrzlina na školní zahradě atd.)

- pondělí 10.6. dopoledne v 9,30 hodin - představení pro děti v MŠ: Kouzelnické představení - Harry Potter

- úterý 18.6. dopoledne v 9,00 hodin - představení hrané dětmi z "Motýlků" pro I. a II. oddělení a pro děti ze 3. třídy ZŠ Benešovo: Popelka

- středa 19.6. odpoledne v 15,30 hodin - představení hrané dětmi z "Motýlků" pro rodiče: Popelka (+ pasování na školáky a rouzloučení s MŠ)

- pátek 21.6. dopoledne v 9,00 hodin - pouze II. a III. oddělení - vzdělávací pořad v MŠ: Do kosmu s krtkem

- úterý 25.6. dopoledne v 10,30 hodin - část dětí ze III. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v KD Dukla (pro ÚMO V.)

 

Akce v mateřské škole - KVĚTEN 2019

- úterý 14.5. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Šípková Růženka

- úterý 14.5. odpoledne v 15,30 hodin - pouze III. oddělení - besídka pro maminky

- středa 15.5. odpoledne v 15,30 hodin - pouze I. a II. oddělení - besídka pro maminky

- pondělí 20.5. dopoledne v 8,15 hodin - focení společných fotografií tříd ma závěr roku

- úterý 21.5. dopoledne v 8,30 hodin - pouze III. oddělení - Pokusy pro děti (čtvrtá část)

- středa 22.5. - UPOZORNĚNÍ - MŠ uzavření z důvodu přerušení dodávky elektrické energie

- čtvrtek 23.5. dopoledne v 10,00 hodin - pouze II. a III. oddělení - plavba parníkem Arnošt po Labi

- úterý 28.5. dopoledne v 9,00 hodin - pouze III. oddělení - návštěva integračního centra kosatec: poznávací program pro děti

- úterý 28.5. odpoledne od 14,45 do 16,15 hodin - Sluníčkový den (zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi na školní zahradě) - z důvodů špatné předpovědi počasí akce přeložena na čtvrtek 30.5.

 

Akce v mateřské škole - DUBEN 2019

- pondělí až pátek 1.4. až 5.4. - "Týden domácích mazlíčků" - děti mohou ráno a odpoledne s rodiči představit svoje zvířátka v MŠ (mohou ukázat pejsky, morčátka, želvičky atd. a něco o nich povědět ostatním dětem)

- úterý 9.4. odpoledne v 15,45 hodin - pouze III. oddělení - schůzka rodičů ke škole v přírodě - ÚČAST NUTNÁ!

- středa 10.4. dopoledne a odpoledne - Den otevřených dveří (podrobnosti viz. Novinky)

- čtvrtek 11.4. dopoledne v 8,30 hodin - pouze III. oddělení - Pokusy pro děti (třetí část)

- pondělí 15.4. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Jaro v pohádce

- pondělí až pátek 22.4. až 26.4. - pouze III. oddělení - škola v přírodě

- pátek 26.4. dopoledne od 10,15 hodin - začátek "Sportovní školičky" - pouze II. oddělení

- pondělí 29.4. dopoledne od 9,00 hodin - pouze III. oddělení - "Olympiáda v MŠ" společně s dětmi ze ZŠ Benešovo nám.

- úterý 30.4. dopoledne od 9,00 hodin - čarodějnický rej - dejte dětem masky (pokud možno: čarodejnice, strašidlo, duch, kouzelník, smrtka apod.)

 

Akce v mateřské škole - BŘEZEN 2019

- pondělí 4.3. dopoledne v 10,15 hodin - pouze II. a III. oddělení - představení Perníčku v KD Hronovická: "Masopust"

- úterý 5.3. dopoledne od 9,30 hodin - pouze III. oddělení - sportovní dopoledne v ZŠ Staňkova

- středa 6.3. dopoledne v 9,30 hodin - focení v MŠ do Pardubického deníku (skupinová fotografie)

- středa 6.3. odpoledne od 14,30 do 16,00 hodin - odpoledne pro rodiče s dětmi: Hrajeme si s tátou (mohou přijít i maminky)

- středa 13.3. dopoledne v 10,30 hodin - na školní zahradě - představení s ptáky ze ZOO Jihlava: Dravci

- pondělí 18.3. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Tajemství pohádkové knížky

- úterý 19.3. dopoledne v 10,30 hodin - část dětí ze III. oddělení - předvedení kulturního programu pro seniory v KD Dukla (pro ÚMO V.)

- středa 20.3. dopoledne od 10,00 hodin - na školní zahradě v MŠ: Vítání jara

- úterý 26.3. dopoledne od 10,00 hodin - pouze III. oddělení - návštěva dětí z MŠ v ZŠ Benešovo nám.: Zápis nanečisto

- středa 27.3. dopoledne od 10,00 hodin - pouze III. oddělení - návštěva dětí z MŠ v ZŠ Staňkova: Ukázková hodina

 

Akce v mateřské škole - ÚNOR 2019

- pondělí 11.2. dopoledne v 10,00 hodin - kino v MŠ: Vesmír (starší děti) a Krtek (mladší děti) - děti budou děleny po třídách

- pondělí 18.2. dopoledne v 9,30 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Zimní přání

- úterý 19.2. dopoledne - pouze III. oddělení - poslední lekce plavání 

- středa 20.2. dopoledne cca od 9 hodin - karneval pro děti v MŠ (tanec, přehlídka masek, soutěže, odměny...) - DEJTE DĚTEM KARNEVALOVÝ KOSTÝM !!!

- středa 27.2. dopoledne v 9,00 hodin - pouze III. oddělení - program pro děti - technická univerzita: Konstruktéři

- čtvrtek 28.2. dopoledne v 10,00 hodin - návštěva hvězdárny v HK (společná akce s dětmi ze ZŠ Benešova) - odjezd od MŠ cca 8,30 hodin (bude upřesněn na nástěnce v šatně před akcí)

 

 Akce v mateřské škole - LEDEN 2019

- pondělí 7.1. dopoledne v 9,00 hodin - divadelní představení pro děti v MŠ: Bába chřipka   - POZOR ZMĚNA TERMÍNU!!! - představení přesunuto na středu 9.1. od 10,30 hodin

- pondělí 14.1. dopoledne v 8,30 hodin - bubenický program v MŠ: Bubnování s dětmi

- úterý 15.1. odpoledne 15,00 - 15,30 hodin - zařínají Hrátky v MŠ (pro zájemce o MŠ od září 2019)

- čtvrtek 24.1. dopoledne v 9,00 hodin - pouze III. oddělení - návštěva dětí ze ZŠ Benešovo nám. v MŠ (společný program dětí)

- středa 30.1. dopoledne v 9,00 hodin - pouze III. oddělení - program pro děti - technická univerzita: Stavitelé města 

 

 

 

Odpoledne otevřených dveří  - ve středu 4. prosince 2019 od 14,45 hod. do 16,15 hod.

Návštěvníci se mohou seznámit s prostředím, pohrát si se svými dětmi ve třídě, prohlédnout si práce dětí a vánoční výzdobu mateřské školy.

Případné dotazy návštěvníkům zodpoví pedagogové školy v příslušném oddělení.

 

Všechny srdečně zveme k návštěvě!

 

 

Upozornění pro rodiče!!

 

O vánočních prázdninách bude naše MŠ uzavřena.

 

- poslední den, kdy bude MŠ v provozu je pátek 20.12.

- pondělí 23.12., pátek 27.12., pondělí 30.12. a úterý 31.12. bude MŠ uzavřena

- první den, kdy bude MŠ otevřena je čtvrtek 2.1.2020

- dle počtu dětí bude omezený provoz 2. a 3.1. 2020 (děti budou spojeny)

 

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE !